Get Adobe Flash player

 

 

 

Całkowita długość stoku wynosi 550 metrów, w chwili obecnej stok zagospodarowany jest częściowo wykorzystując 350 metrów trasy narciarskiej.

 

Wyciągi narciarskie

  • BJ-300 bezpodporowy 200 metrów
    Wyciag narciarski typ BJ-300 wyprodukowany został w 2003 roku przez firmę BACHLEDA Sp.j. z siedzibą w Zakopanem.
  • BJ-500 podporowy 330 metrów
    Wyciag narciarski typ BJ-500 wyprodukowany został w 2013 roku przez firmę BACHLEDA Sp.j. z siedzibą w Zakopanem.

System naśnieżania:

Na stoku znajduje się system naśnieżania, który wykorzystuje dwa agregaty Lenco oraz dwie lance firmy Demaclenco.

Wszystkie urządzenia na terenie obiektu spełniają wszelkie normy i dopuszczone zostały przez Transportowy Dozór Techniczny oddział w Poznaniu.

 

Historia Stoku

Inicjatorem budowy stoku było Chodzieskie Towarzystwo Narciarskie. Nie mając niczego oprócz naturalnie ukształtowanego terenu - morenowego wzniesienia 132 m n.p.m. oraz poparcia Rady Miejskiej, która na okres dwudziestu lat użyczyła terenu, w roku 2003 rozpoczęto prace.

Towarzystwo we własnym zakresie pozyskało wśród członków oraz lokalnego biznesu środki finansowe oraz pomoc w organizowaniu inwestycji. Przez ponad sześć tygodni niemal czynem społecznym wykonano prace ziemne, przebudowano drogę dojazdową, zainstalowano oświetlenie stoku. Przygotowano również ogrodzony parking dla samochodów i taras widokowy. W listopadzie 2003 roku towarzystwo zakupiło u producenta, w znanej zakopiańskiej firmie, dwustumetrowy wyciąg narciarski z trzydziestoma talerzykami.

W roku 2006 Gmina Miejska w Chodzieży sfinansowała budowę systemu doprowadzającego wodę na stok, natomiast w 2007 roku Chodzieskie Towarzystwo Narciarskie zakupiło naśnieżarkę firmy Lenko.   

W latach od 2007 do 2013 roku stokiem zarządzał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chodzieży, w czasie którego zmodernizowano system naśnieżania, zakupiono elektroniczny system sprzedaży karnetów, wybudowano zaplecze sanitarne oraz małą oczyszczalnię ścieków. Wyremontowano budynek na stoku, który przeznaczono na gastronomię oraz zainstalowano monitoring.